Üye Ol  Yardım  


Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ?

01-07-2013, 14:20
Kadir Çevrimdışı
Site Kurucusu
******
AdminYorum Sayısı: 1,060
Üyelik Tarihi: 16-02-2012
Rep Puanı: 24
Yorum: #1
Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ?
AA Finans Masası'na konuk olan İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Başkanı Özcan Halaç, gerileyen altın fiyatlarının keskin bir düşüş yaptığını, ancak piyasalardaki genel kanının fiyatların 1150 dolara kadar gerileyeceği yönünde olduğunu ifade etti.

1907lib.jpg

Türk halkının altını yatırım aracı olarak sevdiğini aktaran Halaç, yastık altında 5 bin ton civarında altın olduğunun tahmin edildiğini, yapılan araştırmalara bakarak bu rakamın gerçeğe yakın olduğunu söyleyebileceğini ifade etti.

Altın güvenli liman olma özelliğini koruyor

Altının güvenli liman özelliğini yitirip yitirmediğine ilişkin soru üzerine Halaç, altın fiyatının çıkmasının sebebinin direkt olarak para basılması olmadığını belirterek, şunları anlattı:

"Para basılmasının enflasyon yaratacağı korkusu altını çıkardı. Merkez bankaları da altın aldı. Onun arkasında bir sürü yatırımcı da altın aldı. Fonlar da riske girerek altın aldı ve dengeler bozuldu. İlk düşüşte Güney Kıbrıs 'belki altın satabilirim' dedi. Bu AB'deki merkez bankaları için negatif psikolojik etkiydi. Fed'in açıklaması da bunda etkili oldu. Bana sorarsanız artık altındaki kemik kırıldı, tedavisi uzun sürecek. Ama altın her zaman güvenli liman olma özelliğini koruyacaktır."

Gram altın, satarken en az zarar edeceğiniz altın

Düğün sezonunun da gelmesiyle gram altına talebin arttığını belirten Halaç, "Artık gram altını alan insan, bu altını direkt bankaya *****ürdüğünde mevduat olarak kabul edileceğini biliyor. Gram altının getirisi olmaya başladı yani. Bugün gram altını bankaya *****ürüyorsun, banka sana getiri veriyor. Bu, ziynet altında yok. Ayrıca gram altın en ucuz işçilikle alabileceğiniz altın durumunda, satarken en az zarar edeceğiniz altın. O nedenle gram altın çok kazançlı bir yatırım türü" değerlendirmesinde bulundu.
Bu Mesaj için Rep Ver
Alıntı ile Cevapla Alıntı Yap

+ Yeni Konu Aç   + CevaplaAnahtar Kelimeler

Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? indir, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? Videosu, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ?, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? Bedava indir, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? Yükle, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? Hakkında, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? nedir, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? Free indir, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? oyunu, Alltın Fiyatları Nereye Gidiyor ? download


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


PS4 702 Kırma PlayStation 3 Kırdırma Xbox 360 JTAG Xbox JTAG Nedir? Xbox 360 JTAG Oyun Yükleme

İletişim | Myrose Elektronik | Yukarı Git | |