Üye Ol  Yardım  


Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi

25-02-2012, 19:27
myrose Çevrimdışı
Site Kurucusu
******
AdminYorum Sayısı: 164
Üyelik Tarihi: 14-02-2012
Rep Puanı: 1
Yorum: #1
Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi
Önemli NOT: Xbox Live'a üye olmak için Xbox 360 Memory Card veya Hard Disk'ine ihtiyaç vardır. Depolama aksesuarı olmadan Xbox 360'da Live profil'i oluşturamazsınız! Ayrıca burda 2 Live üyelik prosedürü yayınlıyoruz, her iki üyeliğide deneyiniz.

Üyelik 1
Xbox360 Dashboard'ı açıldığında önümüze gelen ilk ekran Xbox Live ekranı olacaktır. Buradan Join Xbox Live seçeneğini seçiyoruz. Bu seçenek bizi başka bir ekrana taşıyacak. Karşımıza çıkan ekranda ilk olarak gamertag seçeneği çıkacak, buraya kullanmak istediğimiz nickname'i (Takma Adı) yazacağız. (Örnek: Konsolcular Kralı) eğer seçtiğiniz takma ad kullanılmışsa hata verecektir, bu durumda başka bir takma ad yazmanız gerekir. Bir sonraki ekran size Hotmail'den, MSN'den veya Xbox.com'dan önceden yaratılmış bir hesabınızın olup olmadığını soracaktır. Burda evet dersek önceden var olan hesabın e-mail adresini ve şifresini girmemiz yeterli, diğer taraftan hayır dersek baştan bir e-mail hesabı yaratmalıyız. Evet seçeneğini seçtiğimizi düşünerek devam ediyoruz. Bir sonraki ekran bulunduğumuz ülkeyi bize soruyor, seçeneklerde Türkiye olmadığı için posta kodlarını bildiğimiz bir ülke daha sonraki adımlar için bize kolaylık sağlayacaktır. Burada United Kingdom (İngiltere'yi) seçelim, daha sonraki iki ekranda ise dil ve telefon numaralarını girelim. Çıkan sözleşmeyi kabul (accept) ederek devam edelim. Şimdi karşımıza hangi Xbox Live üyeliğini seçmemiz gerektiği soruluyor, en aşağıdaki Xbox Live Silver Membership seçeneğini seçersek zaten yaratılan kullanıcıya tanınan 1 ay LİVE GOLD MEMBERSHIP deneme süresine geçicez, yani herhangi bir ücret ödemeden GOLD MEMBER olacağız.SILVER (ücretsiz) ve GOLD (ücretli) üyelik arasındaki farklar nelerdir? SILVER üyelikte Multiplayer oyun oynayamazsınız ve çeşitli ödüllere erişim hakkınız olmaz. SILVER üyelikle diğer arkadaşlarınızla chat yapabilir, Live arcade oyunlarını oynayabilir ve bedava dosyaları download hakkına sahip olursunuz. GOLD üyelikte ise LIVE'da yapılabilecek herşeyi yapabilirsiniz. İlk seferde SILVER seçiyoruz ve 1 ay GOLD üyelik deneme süremiz başlıyor, 1 ay sonra bizi sistem uyarıyor ve istersek GOLD üyelikte devam edebiliyoruz (ücretli olarak). Daha sonra adres kısmına geçiyoruz, burada POSTAL CODE (Posta KODU) kısmına kadar istediğimiz adresi yazıyoruz, posta koduna ise İNGİLTERE posta kodlarından herhangi birisini yazmamız gerekiyor yoksa sistem hata verecektir. (Örnek: RG41-5TP aradaki işareti (-) unutmayın! ) Diğer alanları zaten kendi zevkimize göre (resimleri vb.) belirleyip üyeliğimizi tamamlıyoruz ve profilimizi yaratıyoruz.

NOT: Yaratılan hesapları (profilleri) silmek için XBOX360 dashboard'undaki SYSTEM tabında, Memory bölümüne giriyoruz. Account'ı nereye yarattıysak (Memory Card veya HDD) onu seçiyoruz. Gamer Profile kısmına giriyoruz ve istediğimiz account'ın üzerine tıklayarak delete seçeneğini ile silebiliyoruz.

Üyelik 2
Xbox Live Silver: Bu pakete abone olmak için Xbox 360 sahibi olmanız yeterli, ve üyelikte tamamen ücretsiz. Fakat pek heveslenmeyin, çünkü silver’ın sundukları gerçekten çok kısıtlı. Oyuncu profilinizi (GamerCard) yaratmanız mümkün fakat online oyun oynamanız mümkün olmuyor Silver paketi ile, ve Live’ın yeni özelliği olan Marketplace’in kapılarıda sizlere kapalı oluyor. Yinede diğer üyeler ile sesli chat yapma, yazılı ve sesli mesaj yollama gibi temel özelliklerden faydalanabiliyorsunuz.

Xbox Live Gold: Silver’ın sunuğu temel özelliklerin yanı sıra, dilediğiniz kadar on-line oyun oynama ve Marketplace’e uğrayarak oyun demoları ve videoları indirme şansına sahip oluyorsunuz. Özellikle oyun demolarını indirebilmek için bile Gold aboneliği alınabilir, ama Final Fantasy XI ve benzeri çok oyuncu tabanlı oyunlar artmaya başladıkça eminimki tüm Xbox 360 sahipleri Gold aboneliğine sahip olmak isteyeceklerdir.

Microsoft points: Belli bir ücret ödeyerek üyeliğinize puanlar ekleyebiliyorsunuz ve bu eklediğiniz puanlar ile çeşitli ekstralar alabiliyorsunuz. GamerCard’ınız için resimler, Xbox 360 dashboard’u için temalar, bazı oyunlar için ekstralar vede en önemlisi Xbox Live Arcade için satın alabileceğiniz basit ama çok eğlenceli oyunlar. Xbox 360 üzerinden kredi kartınız ile bu puanları eklemeniz mümkün, eğer kredi kartınızı Live üzerinden nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, bunu yazımın ilerleyen kısımlarında abonelik yenileme konusu geçtiğinde detaylı bir biçimde anlatacağım.

Tamam herşeyi anladım! Live için hazırım!
Live için hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat en önemli nokta fazla uğraşmamanız için Amerika veya İngiltere’ye kayıtlı bir NetPassport onaylı veya hotmail e-mail adresine sahip olmanız. Hotmail’den sahip olduğunuz her e-mail zaten Net Passport sistemine dahil olduğu için ayrı kayıt gerektirmez fakat üyelik detaylarınızda ülkenizin İngiltere veya Amerika olduğundan emin olun. Unutmayın, bu Xbox Live!’a kaydınız sırasında gerekli olan önemli bir adım, atlarsanız vakit kaybetmiş olursunuz.

recentlyplayed.jpg

Peki tamam, İngiltere veya Amerika’ya kayıtlı bir mail adresinizde var, o zaman Xbox 360’ınızı açın bakalım! Konsolu zaten ilk açtığınızda sizden bir profil yaratmanız istenmiştir, şimdi ise yapmanız gereken ilk şey karşınıza ilk çıkan sayfadaki “Xbox Live” kutusunu seçmek olacaktır. İkinci ekran zaten tamamen Live’ın ufak bir reklamından ibaret, bu ekranıda “Join Xbox Live” seçeneğini seçerek geçip kayıt işlemlerine devam edebilirsiniz. Bir sonraki adımda ise, Xbox Live’a kayıt olmak konsolda giriş yapmış olduğunuz kullanıcının çıkış yapması gerektiği söylenecek, bunuda “yes” seçeneğini seçerek onaylayabilirsiniz. Bundan sonraki bölümde ise Live’a kayıt olmak için bağlantılar gerçekleşecek, burada bağlantı hızınıza gore bir sure beklemeniz gerekebilir, çünkü daha önceden konsolda kullandığınız kullanıcı adının Xbox Live’da kullanıma açık olup olmadığı gibi bilgiler kontrol ediliyor. Eğer konsolunuzda kullanmakta olduğunuz kullanıcı adı Xbox Live’da başka birisi tarafından kullanılmıyor ise, size bu ismi kullanmak isteyip istemediğiniz sorulacak. “Keep this one” diyerek sahip olduğunuz kullanıcı adı ile Live’a kayıt olabilir veya “Create new gamertag” seçeneği ile başka bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra Passport Network üyeliğiniz olup ormadığı sorulacak. Daha öncede dediğim gibi herhangibi bir Hotmail veya MSN adresi direk olarak kullanılabilir ama farklı e-mail adreslerinin Passport Network sitesinden sisteme kaydedilmeleri gerekir. Eğer yukarıdaki tanımlara uyan bir e-mail adresiniz yoksa yukarıdaki ekran karşınıza çıkınca “No, create one” seçeneğini seçerek kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve eğer yeni bir hesap açacaksanız, bu adımda dediğim gibi İngiltere (United Kingdom) veya Amerika’ya kayıtlı bir e-mail adresi yaratın.

Herşey hazır olduktan sonra kullanıcı bilgilerinizi girin ve “Sign in” seçeneğini kullanarak devam edin. Bir sonraki ekranda tekrar bölgeniz sorulacak “United Kingdom” seçeneğini kullanıp geçmenizi tavsiye ederim. Bir sonraki sayfada ise dil seçiminiz ve doğum tarihiniz ile ilgili sorular sorulacak. Bu adımda eğer yaşınız 18’in altında ise daha eski bir doğum tarihi kullanarak kayıt olmanızı öneririm, aksi takdirde sizden yaşı büyük yasal bir velinizin giriş yapması istenecektir. Bir sonraki ekranda isminiz, soyadınız ve telefon numaranız gibi detayları doldurmanız gerekiyor. Bu kısmıda doldurup kayıt işleminize devam edin, bu bölümdeki bilgilerin doğruluğunun önemi yok ama isterseniz doğru bir biçimde girebilirsiniz. Daha sonra Microsoft anlaşma kuralları ekranı gelecek ve “Accept” seçeneği ile bu ekranıda geçebilirsiniz. Bir sonraki ekranda ise üyelik durumunuzu belirliyorsunuz. 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık olmak üzere 3 değişik Xbox Live Gold seçeneği var, ve en altta ise Xbox Live Silver seçeneği var (bedava olan). Fakat eğer Xbox 360 Premium pakedine sahipseniz 1 aylık bedava gold üyeliğiniz var demektir. Silver seçeneğini seçerek devam etseniz bile bir sonraki ekranda emin olup olmadığınız sorulacak ve kabul ettiğinizde ise sistem size 1 aylık bedava Xbox Live Gold deneme şansınız olduğunu söyleyecek. Tabiiki bu ekrandada “Continue” seçeneğini seçerek üyeliğinizin artık son adımına doğru ilerleyin. Bu adımdada Adres ve posta kodu bilgileri gerekiyor. Sistem elektronik olarak sadece posta kodunu kontrol edebilecek durumda olduğu için bu adımdada gerçek olması gereken tek şey posta kodu. Eğer daha once İngiltere’yi seçtiyseniz İngiltere’den, eğer Amerika’yı seçtiyseniz Amerikadan bir posta kodu girmeniz gerekir. Bu adımda posta kodu bulmakta zorlanacağınızı sanmıyorum, bu yazıyı okuyorsanız internetiniz var demektir ve Google’dan arayarak istemediğiniz kadar çok posta koduna ulaşabilirsiniz. Bu adımdan sonra ise tek bir şey kalıyor. Oyun alanınızı “Recreation, Pro, Family ve Underground” seçenekleri arasından belirlemek ve onaylamak. Bu oyun alanlarının farklılıkları tamamen oyuncuların genel olarak davranış ve yeteneklerine göre ayarlanmış durumda. Mesela “Recreation” stressiz bir şekilde öylesine oyun oynamak isteyen insanlar için düşünülmüş, “Pro” oyun konusunda daha tecrübeli ve iddialı olan insanlara yönelik bir alan, “Family” ise daha sağlıklı ve herkesin keyif alabileceği saygılı bir ortam olması için düşünülmüş. En ağır alan olan “Underground” ise hem agresif hemde iddialı oyuncuların alanı, bu alanda hatta diğer üyeler ile sert konuşmak bile serbest! Buna göre seçiminizi yapın, diğer iki ekrandaki sorularıda size göre yanıtlayın ve… Artık Xbox Live!’dasınız!!!
(Bu konu en son: 04-12-2014 Tarihinde, Saat: 23:45 düzenlenmiştir. Düzenleyen: glamours.)
Bu Mesaj için Rep Ver
Alıntı ile Cevapla Alıntı Yap

+ Yeni Konu Aç   + CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xbox Live Bağlantı Sorunu revolle 5 3,070 26-11-2014 14:02
Son Yorum: glamours
  Xbox Live'da hackerlar tehlikede Kadir 0 1,849 19-03-2012 20:16
Son Yorum: Kadir
  Xbox Live'da yenilikler myrose 0 1,897 01-03-2012 11:46
Son Yorum: myrose

Anahtar Kelimeler

Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi indir, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi Videosu, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi Bedava indir, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi Yükle, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi Hakkında, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi nedir, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi Free indir, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi oyunu, Xbox 360 Live Üyelik Alma Rehberi download


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


PS4 702 Kırma PlayStation 3 Kırdırma Xbox 360 JTAG Xbox JTAG Nedir? Xbox 360 JTAG Oyun Yükleme

İletişim | Myrose Elektronik | Yukarı Git | |