Samsung Galaxy S4 Active Ne Zaman Çıkacak? - Baskı Önizleme

+- (http://myroseelektronik.com)
+-- Forum: Genel Kategori (/forum-genel-kategori)
+--- Forum: Teknoloji, Güncel Oyun ve Gündem Haberleri (/forum-teknoloji-guncel-oyun-ve-gundem-haberleri)
+--- Konu Başlığı: Samsung Galaxy S4 Active Ne Zaman Çıkacak? (/konu-samsung-galaxy-s4-active-ne-zaman-cikacak.html)Samsung Galaxy S4 Active Ne Zaman Çıkacak? - Kadir - 05-06-2013 15:37

samsung-galaxy-s4.jpg


Birkaç hafta önce sızan Galaxy S4 Active, Samsung tarafından resmi olarak duyuruldu. Bildiğimiz Galaxy S4′ün daha güçlü ve dayanıklı bir hali olan telefon, aşırı ve adrenalin dolu hobiler için birebir.

Galaxy S4 Active, standart Galaxy S4′e IP67 seviyesinde su ve toz geçirmezlik ekliyor. Bu da, 30 dakika boyunca suyun altında kalabilir demek. Ayrıca standart S4′te dokunmatik olan ”Ev, Geri ve Menü” tuşları fiziksel hale getirilmiş sahip. Samsung bu cihazda gerçek bir empati örneği sergilemişe benziyor.

Cihazın standart Galaxy S4 ile aynı olan teknik özellikleri şu şekilde sıralanıyor; 1,9 GHz dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 16 GB bellek (microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilir), Bluetooth 4.0, 2600 mAh pil ve 1080p 443 ppi görüntü sunan 5 inç ekran.

Şimdi gelelim farklı özelliklere. Madem cebinizde Robocop olsun istiyorsunuz bazı özellikler feragat etmek durumundasınız. S4 Active’in kamerası, standart cihazda olduğu gibi 13 MP değil 8 MP. Ancak su altında video ve fotoğraf çekilebilmesi için özel tasarlanan bir çekim modu eklenmiş: Aqua Mode. Bu mod telefonun ses tuşlarına basılarak aktif edilebiliyor, yine aynı tuşlarla düşük ışıklı ortamlarda çekim yapılmak istendiğinde LED flaş da açılabiliyor. Video görüşmeler ise 2 MP ön kamerası var.

Yukarıdaki farklılıkların dışında, Galaxy S4 Active kendisinden daha az maço olan kuzeninin Smart Scroll, Smart Pause, Air View, S Translator ve S Health özelliklerine sahip.

Galaxy S4 Active gri, mavi ve turuncu renk seçenekleri ile bu yazın sonunda satışta olacak. Cihazın tam çıkış tarihi ve fiyatı bu ayın 20′sinde Samsung tarafından açıklanacak.